"Tajemna mowa drzew"

Wsłuchaj się w tajemną mowę drzew... Odkryj magię lasu...

Książka Erwina Thomy, słynnego austriackiego inżyniera leśnictwa, który zrewolucjonizował myślenie o drzewie i drewnie, jest naszą drogą do poznania lasu
i drzew, bowiem ich tajemnice pomagają żyć nam lepiej i intensywniej, a jednocześnie zachować ten świat i naturę dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń.

Las jest dla Erwina Thomy skomplikowanym ekosystemem, społecznym i mądrym organizmem, pamiętającym miliony lat ewolucji. Drzewa natomiast są cudem statyki i architektury. Ich konstrukcja pozwala przetrwać wszelkie kaprysy pogody.

Informacje dotyczące istnienie drewna księżycowego, przekazane przez Erwina Thoma, znalazły potwierdzenie w badaniach prowadzonych przez profesora Ernesta Zürchera z Politechniki Federalnej (ETH) w Zurychu.

Dowody na to, że zbudowane z drewna pomieszczenia wzmacniają pracę serca, poprawiają jego wydolność, działają uspakajająco na puls podczas snu
i wzmacniają układ immunologiczny, przedstawił profesor Maximilian Moser z Grazu.

Czego od drzew może nauczyć się człowiek, który chce żyć ekologicznie i rozsądnie wykorzystywać zasoby lasu?
"Tajemna mowa drzew" to książka, która nie tylko udzieli odpowiedzi na te pytania, ale dostarczy prawdziwej czytelniczej satysfakcji.
Erwin Thoma pisze o lasach i drewnie ze znawstwem i wyjątkową mądrością.

« powrót